kalendarze 2020

Moda kalendarzowa w 2020

Co sprytniejsze firmy właśnie teraz zaczynają projektować i drukować kalendarze na 2020 rok. Jak zaprojektować kalendarze, które wpasują się w trendy 2020? Zdradzamy klika pewniaków.

Trendy projektowe – kalendarze 2020

Czy można już teraz przewidzieć, jakie wzory i rodzaje kalendarzy będą modne w 2020 roku? Każdy, kto śledzi trendy projektowe wie, co było jest i będzie na czasie. Jeśli więc właśnie zamierzasz projektować kalendarze 2020 – zdradzimy Ci kilka motywów, które z pewnością będą modne w nadchodzącym roku.

Motywy florystyczne – królowa zieleń

Trendem, który na dobre rozgościł się niemal w każdej dziedzinie projektowej jest naturalna zieleń. przypadku projektowania kalendarzy na 2020 rok, można wykorzystać różne odcienie zieleni, ale także kształty inspirowane naturą – np. liści paproci, monstery lub bluszczu. Swojską zieleń można uzupełnić o inne naturalne elementy – jak rysy słojów, kwiatów lub abstrakcją. Niekoniecznie barwne kwiaty, ale właśnie stonowana, różnorodna i witalna zieleń, znana z babcinych parapetów, rodzinnych działek i leśnych ścieżek.

Neonowe kolory – rządzą w 2019/20 roku

Fluorescencyjne barwy to absolutny czarny koń nadchodzącego sezonu. Błysk i rozjarzona energia różnorodnych barw może swobodnie przeplatać się z przytłumionymi, przybrudzonymi odcieniami. Projektując kalendarze na 2020 rok śmiało można wybrać neonową abstrakcję lub wzory florystyczne podszyte odważnym blaskiem. Nie oszczędzaj na lakierze wybiórczym, brokacie i złoceniach.

Gradienty – nadal rządzą w 2020

Gradienty zarówno w tym, jak i w kolejnym roku z pewnością utrzymają się w topie projektowych trendów. I to te odważne – bezkompromisowe, wyeksponowane i stosowane z dużym wykrzyknikiem. Ten trend, zwłaszcza muśnięty neonowym przytupem będzie absolutnym hitem na projekcie każdego kalendarza na 2020 rok.

Eklektyzm – przepis na kalendarz 2020

To pewne. W 2020 roku nie tylko można, ale trzeba nieźle namieszać w projektach. Nie ma złych połączeń, są tylko za mało otwarci odbiorcy. W projektach na 2020 roku śmiało możesz łączyć tekstury, kolory i formy. Połącz zdjęcie z prostą kreską, wzmocnij minimalistyczne zdjęcie neonowym muśnięciem. Twórz kolaże, dodaj szczyptę etnicznej dzikości i neonowej zieleni. Słowem, otwórz się na różnorodność i przelej ją na cały 2020 rok – to z pewnością się opłaci.

Trendy 2020 – subiektywnie, autorsko, bez filtra

Autorska kreska, perspektywa lub kształt. W nadchodzącym sezonie autorskie prace będą miały szczególną pozycję. Jeśli znasz zdolnego ilustratora lub fotografika – z pewnością jego pracę warto uwzględnić w materiałach projektowanych na 2020 rok. Może być dziwnie, powinno być autorsko, odważnie i szczerze. Szczerość dominuje, stąd jeśli zdjęcia, to koniecznie bez filtrów, a jeśli ilustracje to bez wyciszania energii twórczej. Z rysunków i fotografii możesz także np. stworzyć kolaż, podbić go neonem i podzielić gradientem – tworząc prawdziwą projektową bombę na całe kolejne 12 miesięcy.