Jak wykorzystać standy reklamowe?

Stojaki reklamowe to często wykorzystywana forma reklamy. Najczęściej można spotkać je w różnego rodzaju placówkach handlowych i usługowych. Oprócz tego często stosuje się je także na konferencjach czy targach. Są wykorzystywane często ponieważ są skutecznym nośnikiem reklamy.

Stojaki reklamowe to inaczej standy reklamowe. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych jest stand kartonowy. To co go charakteryzuje to fakt, iż jest on bardzo mobilny i łatwy w przenoszeniu. Wszystko dlatego, że jest wyprodukowany z papieru, a co za tym idzie jest lekki. Fakt, że jest to stand produkowany z papieru sprawia także, że jest dość tani. Na pewno w porównaniu ze standami wykonywanymi z tworzyw sztucznych. Najczęściej standy kartonowe wykorzystywane są to umieszczania w nich ulotek.

Trzeba jednak wiedzieć, że stojaki reklamowe mogą być wykonywane w przeróżnych kształtach. To sprawia, iż może być to naprawdę skuteczna i przyciągająca uwagę forma reklamy. Przykładem mogą być standy jakie zobaczyć można np. w kinach. Tam często zauważyć można stojaki, które wyglądem przypominają bohaterów filmu.

Standy podzielić można oczywiście na te wewnętrzne i zewnętrzne. Standy wewnętrzne mogą być dwustronne lub jednostronne. Wszystko zależy od tego do czego mają być dokładnie używane. Standy dwustronne najlepiej sprawdzą się w momencie kiedy ma być on ustawiony na środku placówki. W takich sposób, aby klienci mogli przechodzić wokół niego. Stand jednostronny wykorzystywany jest wówczas kiedy ustawić należy do przy ścianie. Wówczas nie ma potrzeby pokazywania drugiej strony. Oczywiście w przypadku standów zewnętrznych także do wyboru jest opcja jednostronna lub dwustronna. Decydując się jednak na produkcję standu zewnętrznego należy pamiętać, aby był on wykonany z trwalszego materiału. Wszystko ze względu na warunki atmosferyczne. Najlepiej w takich przypadku sprawdzą się standy wykonany z aluminium lub stali. Dobrym rozwiązaniem jest także plexi.

Standy mogą być wykorzystywane do różnych celów. Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.