Jak prawidłowo zaprojektować teczkę reklamową?

Teczki reklamowe muszą być spójne z wizerunkiem naszej marki. Ich jakość w dużej mierze wpływa na to, jak będzie ona odbierana w oczach klientów, czy też kontrahentów. Mogłoby się wydawać, że zaprojektowanie takiego elementu jest banalnym zadaniem. Nic bardziej mylnego. Warto przyłożyć się do projektu materiałów promocyjnych, gdyż tylko wtedy przyniosą one oczekiwane rezultaty.

Projekt okładki

Teczka reklamowa musi być oczywiście związana z branżą, w której działamy. Pamiętajmy jednak, że większą skuteczność mają teczki uniwersalne (czyli np. z gładką okładką) lub po prostu atrakcyjne pod względem wizualnym. Nie oznacza to oczywiście, że mamy całkowicie zrezygnować z zamieszczenia logotypu na teczce. Dobrze jednak, aby nie zajmował on całej okładki. Najlepiej umieścić go w jej rogu. Na teczce powinny również znajdować się podstawowe dane przedsiębiorstwa, Warto umieścić je z tyłu. Ważne jest, aby mieć świadomość, że teczka reklamowa nie jest broszurą. Nie możemy więc traktować jej, jak kolejnej ulotki. Teczka reklamowa przynosi najlepsze efekty, gdy naprawę jest użytkowana. Z punktu widzenia odbiorcy produkt, który jest jedną wielką reklamą nie jest atrakcyjny. Nie zamieszczajmy więc zbyt dużej ilości elementów – od tego mamy broszury i ulotki.

Przemyślane wnętrze

Większość przedsiębiorstw odpuszcza sobie projektowanie wnętrza teczki. Zwykle pozostaje ono zupełnie gładkie. Jeśli jednak chcemy przekazać większą ilość informacji (np. zakres naszej oferty), to warto zrobić to właśnie od strony wewnętrznej. Oczywiście treści możemy przekazać również za pomocą ciekawej grafiki.

Jakość wykonania

Projektując teczkę reklamową powinniśmy kierować się zasadą – nie ilość, a jakość. Porządne przedsiębiorstwo nie będzie promować się teczką wykonaną ze słabej jakości papieru. Lepie wyprodukować mniejszą ilość teczek, a mieć pewność, że są one dopracowane i trwałe. Wysokiej jakości produkty wywołują pozytywne skojarzenia. Dodatkowym plusem jest to, że posłużą one znacznie dłużej. Tylko taka inwestycja będzie nam się opłacać.