Jak dać się zabrać klientowi do domu?

Reklama jest dźwignią handlu, dziś wiedzą już o tym wszyscy. Ale co jest dźwignią reklamy? Co sprawia, że po obejrzeniu czy usłyszeniu reklamy klient zwróci się właśnie do tego konkretnego producenta? Odpowiedzią jest: pamięć.

Nie tylko produkt

Reklama nie musi być tylko spotem telewizyjnym czy krótką głosową informacją w radiu. Doskonałym przykładem reklamy, która zostanie z klientem na dłużej, są pudełka reklamowe – ozdobne opakowania, zabierane ze sobą do domu, ozdobione logiem producenta i atrakcyjną grafiką. Nie od dziś wiadomo, że kupuje się przede wszystkim oczami, dlatego właśnie oczom należy zafundować ucztę i przygotować nie tylko produkt, ale i jego opakowanie w jak najbardziej przyciągający wzrok sposób.

Dla kogo pudełko?

Pudełka reklamowe można wykorzystać na wiele sposobów. Wspaniale sprawdzą się jako forma prezentu dla kontrahenta – wypełnione drobnymi przedmiotami związanymi z działalnością producenta, solidne i przyciągające wzrok nie tylko będą klientowi przypominać nazwę firmy, ale zadziałają też na podobnej zasadzie co podarunki urodzinowe czy świąteczne: powiążą logo przedsiębiorcy z pełnym ekscytacji oczekiwaniem na rozpakowanie prezentu. Dzięki takiemu reklamowemu pudełku zapadniemy klientowi w pamięć w najbardziej pozytywny sposób.

Pudełka reklamowe to doskonałe opakowanie na produkty promocyjne, rozdawane w czasie targów, prezentacji czy dni otwartych. Warto pamiętać, że obdarowywanie klientów czy gości drobiazgami ma sens tylko wtedy, gdy będą oni mogli w wygodny sposób zabrać je ze sobą. Pudełko musi być więc poręczne, a jednocześnie eleganckie.

Na kolorowo czy stonowanie?

Rodzaj pudełka reklamowego zależy od planowanego dla niego zastosowania. Jeśli chcemy rozdawać prezenty zapakowane w takie pudełko wśród ludzi młodych, warto zastanowić się nad ciekawą, może nawet zabawną grafiką. Jeśli pudełka mają przyciągać wzrok na poważnych spotkaniach z szefostwem kontrahenckiej firmy, logo powinno być wyeksponowane, całość natomiast musi prezentować się gustownie i stylowo.